....::::WwW.ArTa1.Page.Tl::::....
  Poezi
 
 
www.arva1.tk
   
Search the Web

Would you like to make this site your homepage? It's fast and easy...
Yes, Please make this my home page!
  Don't show this to me again.
 
 
poezi te dashuris shum intresante
parollat ne ferizaj
 
TE VDESESH DUKE JETUAR
I gjalle jam, mgjse po vdes,
per dashurine e saj,

qe pa dashur me vret
Dhe ashtu duke vdekur e dua ,
sepse kjo vdekje eshte jeta ime ,
dhe nuk ka rendesi plagosja
qe me denon me vdekje

jua them vertete,
Te vdesesh nga dashuria eshte te jetosh! ...
E TE JETOSH PA DASHURI NUK ESHTE JETE.


ME MUNGON TI

Nuk eshte se mendimet me jane mbyllur.
Nuk eshte se nuk dua te shoh drite perseri .
Eshte thjesht, me mungon kjo ,
Kjo qe adhuroj! me mungon ti !

Nuk eshte se femijet, nuk me pelqejne,
por vdes morali ,para syve te mi,

Poshte hijes se pishave shekullore
Kujtoj fytyren tende engjellore
Dhe sa here qe bie ne mendime
Kujtoj fytyren e vajzes sime


Poshte hijes se pishave shekullore
Kujtoj fytyren tende engjellore
Dhe sa here qe bie ne mendime
Kujtoj fytyren e vajzes sime
 
 
 
 
Ajo eshte ne qepallat e mia
Dhe floket e saj ne te mite,
Ajo ka formen e duarve te mia,
Ajo ka ngjyren e syve te mi,
Ajo perpihet ne hijen time
Si nje gur ne qiell

Ajo i ka gjithmone syte e hapur
Dhe nuk me le te fle.
Endrrat e saj ne drite te plote
Bejne qe te avullojne diejt,
Me bejne per te qeshur,per te qare e per te qeshur,
te flas pa pasur asgje per te thene.
__________________
E pamundur ta kerkosh duke u
menduar,e pamundur ta gjesh pa u
menduar.
Shkova ne tregun e zogjve
Dhe bleva zogj
Per ty
E dashura ime
Shkova ne tregun e luleve
Dhe bleva lule
Per ty


Mesazhi

Porten qe dikush e hapi
Porten qe dikush e mbylli
Karrigen ku dikush u ul
Macen qe dikush e perkedheli
Frutin qe dikush e kafshoi
Letren qe dikush e lexoi
Karrigen qe dikush e permbysi
Porten qe dikush e hapi
Rrugen ku dikush vrapon akoma
Pyllin qe dikush pershkon
Lumin ku dikush hidhet
Spitalin ku dikush vdiq


nje fate shum te veshtire
nje fat vetem nje fat
qe te dua per jete
e jo vetem per nje natte gjithe dikur thonin
fati eshte i verber
por kete se kishin pare
ne jete as ne enderrnje jete une do te pres
por jo edhe nje tjeter
do te e kerkosh mua
dashurine e vjeter


do te kisha thene
edhe pse zemer nuk po kam
te lutem me harro
sepse ty me nuk te kam 'do te le nje porosi
qe kurre mos ta harrosh
kurr perpos meje
tjeter mos te dashuroshe deshta nje jete
dhe ty sikur askend
vetem te nderroj jete
ne preherin tendte deshta vetem ty
me shum se jeten time
si u nderrua koha
te mbes per ty vetem kujtimenje dite nga gjumi zgjohu
dhe syte laji me lot
mendo se tani mua
sme gjen me ne kete botne kete moment te hidhur
aspak ti mos me qaj
merre fotografine time
dhe ne duar e mbajsa do te kushtonte nje lot
sa do te kushtonte nje fjale
a do te vije nje dite te kuptosh
se sa te deshti ty ky djale.dashurine time
me para dot se blen
sado te mundohesh
ne treg nuk e gjen
dashuria nuk eshte loder
zemra ime nuk eshte koder
trupi im nuk eshte dru
a e din ti se sa te due kisha vetem nje jete
ate e ruaja per ty
mirepo fati keshtu e deshti
te jetoj me lot ne sy
zgjodhe rrugen e gabuar
zgjodhe rrugen e flijimit
zgjodhe rrugen e tradhetise
te humbjes dhe te mbarimitakoma pa e filluar
dashurine tone
nje zjarr ne mes me hyri
dhe na ndau pergjithmoneperse te flas per fatin
kur me sbesoj ne fat
me mori ate qe kisha
me la me plage ne shtratti kthehem realitetit
ti kthehem te vertetes
te them ty se me ste dua
por te gjej fatin e jetesme le ne zemer gur
me le ne zemer zjarr
me zhduke nge kjo jete
tani jetoj ne varr,dikur sa te deshta
tani nuk po besoj
se ne jeten tende
me nuk ekzistoj
perse u ndihmon
atyre qe nuk kane bese
perse llogarit veten
sikur nena terezeisha thellur ne mendime
me kujtimet e tua
sikur vale me vjen nje ze
duke me thene se te duae papritur ishe ti
kur mu shfaqe ne derë
ne zemer sikur befasi
ndoshta te solli nje erëa te besoj ne fjale tash
a te besoje ne shoqeri
a te besoj ende ne fat
a te besoj ne dashuria te enderroj ende ty
a te enderroj trupin tend
a te them ate qe kam ne zemer
se veq teje sdua askendmos prit me te lutem
ma fal mua nje lot
me bere te kuptoj tani
se me do sa nje bota te flas me zemer ty
a te flas tani me goje
a te harroj ate qe me bere
a te nderpres me kete lojedikend tash e urrej
por nuk e di se ken
ai qe ne zemren tende
vendine tjetrit zenky eshte fundi hidhur
ky quhet mbarim
kur ty me se shumti te deshta
me solle shum pikellimnje qast shum i rende
nje qast shum i veshtire
me detyron zemra
te them lamtumiree marr nje gote te madhe
ate e mbusha me lotet e mi
marr edhe nje tjeter
por u ndal ne nje dashuridita e pikellimit
dita e mbarimit
dita e ndarjes
e vuajtjes dhe perqarjesedhe sa duhet te pres
edhe sa duhet te lotoj
edhe sa kohe me duhet
qe per ty jete te nderroj
I HARRUAR

Jetoj i harruar
ne mes te kesaj bote
valle a mos me mallkoj
dashuria jote

****************


jetoj i harruar
pa jete e pa shprese
valle kush eshte fajtore
qe tani une do vdese

**************** *


jetoj i harruar
pa ty pa dashuri
jetoj pa aspak zemer
se te humba ty

**************** *


jetoj i harruar
ne mesin e erresires
jetoj i harruar
pa plotesimin e deshires

**************** *


jetoj i harruar
askush per mua smendon
plaget qe kam ne zemer
ska mjek qe mi sheron

**************** *

jetoj i harruar
vetem ty te pres
nes eti sme kthehesh
pa shprese do te vdes

**************** *


jetoj pa ty e dashur
ka kohe qe ste kam pare
lotet qe per ty i derdha
tani me jane thare

**************** **
bota pa skaj
e une te qaj
**************** **
PLAGET ME LOT

PER ty jetova nje jete te hershme
per ty po jetoj edhe sot
per ty syte e mi shumkane qare
per ty ne jete shum kam derdhur lot$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$valle perse une ne jete jetova
valle perse me lote per ty qava
ku e ka fundin me thoni kjo bot
perse plaget e mia ende po i laj me lot


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$


do te digjem sikur qiriu do te tretem
ne kete bote asnje fije sdo mbetem
do te vdes me shprese dhe pikellim
qe se kuptove sa te deshti shpirti im


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$


a te them qe tani se koha e mbarimit
eshte afruar edhe koha e pikellimit
a te them se qdo gje tani duket kot
q e kuptove se ne jete per ty derdha lot


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$


gjithka qe shkoj per te takuar ty
e gjej vetem nje lot qe dikur me ra
ne toke dhe me beri zemren shkrumb
sepse me ty asnjehere nuk te kam pa


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$


e di se je larg meje dhe me ste shoh
por e di se edhe zemra ime qan per ty
e di se ne jete mua do te me kujtosh
por e di se do te mbetem i verbuar ne sy


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$


nje plage e thelle ne zemren time
sot eshte hapur dhe nuk mbyllet me
do te kuptoj tere bota per tradhetine
qe ti me bere dhe mele te qaj me ze


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$


gjersa ty do te shoh tash vetem enderr
do te me mundoj kujtimi qe kam ne ty
do te them se bota qenka e kaluar
do te besoj se qdo gje tani paska mbaruar


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$


sdo te mundem as ne uje te mbytem
sdo te mundem me zemer as te pelcas
por do te shkoj sa me larg nga ti
do te nxjerr revolen dhe veten do ta vras

$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$

LAMTUMIRE DASHURI
LAMTUUMIRE BEQARI
SE ME HUMBI KJO RINI
QE JETEN TA FALA TY
KUR TE TAKOJ KETU?

Kur te takoj perseri
per mua vetem ti je dashuri
kur te takoj edhe sa te pres
eja eja mos me le te vdes


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$


Do te vazhdoj te pres akoma
dhe me zemer dua te takoj
nje dite do te them ne sy
se vetem ty te dashuroj


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$


do te prees sa nje jete
te takoj ne realitet
se dashuria e vertetet
nuk lindet vetem ne net


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$


do te pres me duar hapur
dhe ty do te perqafoj
me duart e mia te zjarrta
belin tend do ta shtrengoj


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$

ndoshta kete do ta lexosh
ndoshta te gjithe do ta kuptosh
kete e shkruan zemra ime
qe nje dite ndoshta do ta dashurosh.
NJE ZEMER E THYER

Nje zemer e thyer vajton
per ty e dashura ime
kjo zemer qe dikur te deshti
tash ka mbete jetime


@@@@@@@@@@@@


nje zemer e thyer po qan
per ty po mban zi
per jete nuk do te harroj
as ne dhe kur te hy


@@@@@@@@@@@@@


nje zemer e thyer ne mes
thot valle a te pres
a te shkoj nga kjo bote
e ty mos te ze bese

@@@@@@@@@@@@@

nje zemer e thyer
kurr sdo te harron
edhe pse per ty e thyer
ajo ende per ty vajton

@@@@@@@@@@@@@

kujto syte e mi te lotuar
kujto zemren time te thyer
mos e permend me emrin tim
se mundesh keq me e ndyer


@@@@@@@@@@@@@

nje zemer e vetmuar
per ty e harruar
per ty me lot te pandalur
se ty te ishte falur

@@@@@@@@@@@

nje zemeer eshte larg
nuk po mundem ta takoj
vetem kur po e kerkon zemra
ate dua ta ledhatoj

@@@@@@@@@@@@

nje sy me mbeti ne shikim
duke thene ti o shpirti im
duke thene e dashura ime
sa te deshti zemra ime

@@@@@@@@@@@@

nje zemer qe dikur e kujtoje
nje zemer qe e dashuroje
nje zemer mbeti e perkryer
qe kur ti e pate thyer

@@@@@@@@@@@

nje zemer me mbeti e zbrazur
sepse me kishte plasur
sepse ty nuk te pashe me
dhe mbeta te qaj per ty me ze
QË KUR......

Qe kur po pres
e asgje te re
me merr zot kete shpirt
le te me fusin ne dhe

^^^^^^^^^^^^^^^^
^^^^^^^^^^^^^^^^

qe kur po pres
asnje ngushellim
vetem vuajtje ne zemer
dhe ne shpirtin tim

^^^^^^^^^^^^^^^^
^^^^^^^^^^^^^^^^

qe sa kohe e humba
por asgje nuk ndodhi
e tere tradhetia
pa plan te drrodhi

^^^^^^^^^^^^^^^^
^^^^^^^^^^^^^^^^

nga shikimi yt
mua me rridhnin lot
e tani kur te kujtoj
te qaaj edhe sot

^^^^^^^^^^^^^
^^^^^^^^^^^^^

perse po me mundon o zot
perse ende te pres dashuri
kur po dashuroj me zemer
po me kthehet me tradheti
E VERTETA........
@@@@@@@@@@@@@

Besoni te verteten
qe e shkruaj ne poezi
kush dashuron me zemer
i kthehet me tradheti


@@@@@@@@@@@@@

Besoni te verteten
per nje djale jetim
i cili ne dashuri
besoi pa kufizim

@@@@@@@@@@@@@

e humba dashurine e vjeter
si ajo me nuk ka tjeter
derisa une te jetoj
asnje smundet ate ta zevendsoj

@@@@@@@@@@@@

nje dashuri nje jete
nje lot me ra i vertete
dhe rrodhi te syte e tu
kur te thshe se shum te du

@@@@@@@@@@@@
tung dashurise se vjeter
pa asnje amanet tjeter
nje fate shum te veshtire
nje fat vetem nje fat
qe te dua per jete
e jo vetem per nje natte gjithe dikur thonin
fati eshte i verber
por kete se kishin pare
ne jete as ne enderrnje jete une do te pres
por jo edhe nje tjeter
do te e kerkosh mua
dashurine e vjeter


do te kisha thene
edhe pse zemer nuk po kam
te lutem me harro
sepse ty me nuk te kam 'do te le nje porosi
qe kurre mos ta harrosh
kurr perpos meje
tjeter mos te dashuroshe deshta nje jete
dhe ty sikur askend
vetem te nderroj jete
ne preherin tendte deshta vetem ty
me shum se jeten time
si u nderrua koha
te mbes per ty vetem kujtimenje dite nga gjumi zgjohu
dhe syte laji me lot
mendo se tani mua
sme gjen me ne kete botne kete moment te hidhur
aspak ti mos me qaj
merre fotografine time
dhe ne duar e mbajsa do te kushtonte nje lot
sa do te kushtonte nje fjale
a do te vije nje dite te kuptosh
se sa te deshti ty ky djale.dashurine time
me para dot se blen
sado te mundohesh
ne treg nuk e gjen
dashuria nuk eshte loder
zemra ime nuk eshte koder
trupi im nuk eshte dru
a e din ti se sa te due kisha vetem nje jete
ate e ruaja per ty
mirepo fati keshtu e deshti
te jetoj me lot ne sy
zgjodhe rrugen e gabuar
zgjodhe rrugen e flijimit
zgjodhe rrugen e tradhetise
te humbjes dhe te mbarimitakoma pa e filluar
dashurine tone
nje zjarr ne mes me hyri
dhe na ndau pergjithmoneperse te flas per fatin
kur me sbesoj ne fat
me mori ate qe kisha
me la me plage ne shtratti kthehem realitetit
ti kthehem te vertetes
te them ty se me ste dua
por te gjej fatin e jetesme le ne zemer gur
me le ne zemer zjarr
me zhduke nge kjo jete
tani jetoj ne varr,dikur sa te deshta
tani nuk po besoj
se ne jeten tende
me nuk ekzistoj
perse u ndihmon
atyre qe nuk kane bese
perse llogarit veten
sikur nena terezeisha thellur ne mendime
me kujtimet e tua
sikur vale me vjen nje ze
duke me thene se te duae papritur ishe ti
kur mu shfaqe ne derë
ne zemer sikur befasi
ndoshta te solli nje erëa te besoj ne fjale tash
a te besoje ne shoqeri
a te besoj ende ne fat
a te besoj ne dashuria te enderroj ende ty
a te enderroj trupin tend
a te them ate qe kam ne zemer
se veq teje sdua askendmos prit me te lutem
ma fal mua nje lot
me bere te kuptoj tani
se me do sa nje bota te flas me zemer ty
a te flas tani me goje
a te harroj ate qe me bere
a te nderpres me kete lojedikend tash e urrej
por nuk e di se ken
ai qe ne zemren tende
vendine tjetrit zenky eshte fundi hidhur
ky quhet mbarim
kur ty me se shumti te deshta
me solle shum pikellimnje qast shum i rende
nje qast shum i veshtire
me detyron zemra
te them lamtumiree marr nje gote te madhe
ate e mbusha me lotet e mi
marr edhe nje tjeter
por u ndal ne nje dashuridita e pikellimit
dita e mbarimit
dita e ndarjes
e vuajtjes dhe perqarjesedhe sa duhet te pres
edhe sa duhet te lotoj
edhe sa kohe me duhet
qe per ty jete te nderroj
I HARRUAR

Jetoj i harruar
ne mes te kesaj bote
valle a mos me mallkoj
dashuria jote

****************


jetoj i harruar
pa jete e pa shprese
valle kush eshte fajtore
qe tani une do vdese

**************** *


jetoj i harruar
pa ty pa dashuri
jetoj pa aspak zemer
se te humba ty

**************** *


jetoj i harruar
ne mesin e erresires
jetoj i harruar
pa plotesimin e deshires

**************** *


jetoj i harruar
askush per mua smendon
plaget qe kam ne zemer
ska mjek qe mi sheron

**************** *

jetoj i harruar
vetem ty te pres
nes eti sme kthehesh
pa shprese do te vdes

**************** *


jetoj pa ty e dashur
ka kohe qe ste kam pare
lotet qe per ty i derdha
tani me jane thare

**************** **
bota pa skaj
e une te qaj
**************** **
PLAGET ME LOT

PER ty jetova nje jete te hershme
per ty po jetoj edhe sot
per ty syte e mi shumkane qare
per ty ne jete shum kam derdhur lot$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$valle perse une ne jete jetova
valle perse me lote per ty qava
ku e ka fundin me thoni kjo bot
perse plaget e mia ende po i laj me lot


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$


do te digjem sikur qiriu do te tretem
ne kete bote asnje fije sdo mbetem
do te vdes me shprese dhe pikellim
qe se kuptove sa te deshti shpirti im


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$


a te them qe tani se koha e mbarimit
eshte afruar edhe koha e pikellimit
a te them se qdo gje tani duket kot
q e kuptove se ne jete per ty derdha lot


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$


gjithka qe shkoj per te takuar ty
e gjej vetem nje lot qe dikur me ra
ne toke dhe me beri zemren shkrumb
sepse me ty asnjehere nuk te kam pa


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$


e di se je larg meje dhe me ste shoh
por e di se edhe zemra ime qan per ty
e di se ne jete mua do te me kujtosh
por e di se do te mbetem i verbuar ne sy


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$


nje plage e thelle ne zemren time
sot eshte hapur dhe nuk mbyllet me
do te kuptoj tere bota per tradhetine
qe ti me bere dhe mele te qaj me ze


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$


gjersa ty do te shoh tash vetem enderr
do te me mundoj kujtimi qe kam ne ty
do te them se bota qenka e kaluar
do te besoj se qdo gje tani paska mbaruar


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$


sdo te mundem as ne uje te mbytem
sdo te mundem me zemer as te pelcas
por do te shkoj sa me larg nga ti
do te nxjerr revolen dhe veten do ta vras

$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$

LAMTUMIRE DASHURI
LAMTUUMIRE BEQARI
SE ME HUMBI KJO RINI
QE JETEN TA FALA TY
KUR TE TAKOJ KETU?

Kur te takoj perseri
per mua vetem ti je dashuri
kur te takoj edhe sa te pres
eja eja mos me le te vdes


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$


Do te vazhdoj te pres akoma
dhe me zemer dua te takoj
nje dite do te them ne sy
se vetem ty te dashuroj


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$


do te prees sa nje jete
te takoj ne realitet
se dashuria e vertetet
nuk lindet vetem ne net


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$


do te pres me duar hapur
dhe ty do te perqafoj
me duart e mia te zjarrta
belin tend do ta shtrengoj


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$

ndoshta kete do ta lexosh
ndoshta te gjithe do ta kuptosh
kete e shkruan zemra ime
qe nje dite ndoshta do ta dashurosh.
NJE ZEMER E THYER

Nje zemer e thyer vajton
per ty e dashura ime
kjo zemer qe dikur te deshti
tash ka mbete jetime


@@@@@@@@@@@@


nje zemer e thyer po qan
per ty po mban zi
per jete nuk do te harroj
as ne dhe kur te hy


@@@@@@@@@@@@@


nje zemer e thyer ne mes
thot valle a te pres
a te shkoj nga kjo bote
e ty mos te ze bese

@@@@@@@@@@@@@

nje zemer e thyer
kurr sdo te harron
edhe pse per ty e thyer
ajo ende per ty vajton

@@@@@@@@@@@@@

kujto syte e mi te lotuar
kujto zemren time te thyer
mos e permend me emrin tim
se mundesh keq me e ndyer


@@@@@@@@@@@@@

nje zemer e vetmuar
per ty e harruar
per ty me lot te pandalur
se ty te ishte falur

@@@@@@@@@@@

nje zemeer eshte larg
nuk po mundem ta takoj
vetem kur po e kerkon zemra
ate dua ta ledhatoj

@@@@@@@@@@@@

nje sy me mbeti ne shikim
duke thene ti o shpirti im
duke thene e dashura ime
sa te deshti zemra ime

@@@@@@@@@@@@

nje zemer qe dikur e kujtoje
nje zemer qe e dashuroje
nje zemer mbeti e perkryer
qe kur ti e pate thyer

@@@@@@@@@@@

nje zemer me mbeti e zbrazur
sepse me kishte plasur
sepse ty nuk te pashe me
dhe mbeta te qaj per ty me ze
QË KUR......

Qe kur po pres
e asgje te re
me merr zot kete shpirt
le te me fusin ne dhe

^^^^^^^^^^^^^^^^
^^^^^^^^^^^^^^^^

qe kur po pres
asnje ngushellim
vetem vuajtje ne zemer
dhe ne shpirtin tim

^^^^^^^^^^^^^^^^
^^^^^^^^^^^^^^^^

qe sa kohe e humba
por asgje nuk ndodhi
e tere tradhetia
pa plan te drrodhi

^^^^^^^^^^^^^^^^
^^^^^^^^^^^^^^^^

nga shikimi yt
mua me rridhnin lot
e tani kur te kujtoj
te qaaj edhe sot

^^^^^^^^^^^^^
^^^^^^^^^^^^^

perse po me mundon o zot
perse ende te pres dashuri
kur po dashuroj me zemer
po me kthehet me tradheti
E VERTETA........
@@@@@@@@@@@@@

Besoni te verteten
qe e shkruaj ne poezi
kush dashuron me zemer
i kthehet me tradheti


@@@@@@@@@@@@@

Besoni te verteten
per nje djale jetim
i cili ne dashuri
besoi pa kufizim

@@@@@@@@@@@@@

e humba dashurine e vjeter
si ajo me nuk ka tjeter
derisa une te jetoj
asnje smundet ate ta zevendsoj

@@@@@@@@@@@@

nje dashuri nje jete
nje lot me ra i vertete
dhe rrodhi te syte e tu
kur te thshe se shum te du

@@@@@@@@@@@@
tung dashurise se vjeter
pa asnje amanet tjeter


 
 
 
 
 
Ajo eshte ne qepallat e mia
Dhe floket e saj ne te mite,
Ajo ka formen e duarve te mia,
Ajo ka ngjyren e syve te mi,
Ajo perpihet ne hijen time
Si nje gur ne qiell

Ajo i ka gjithmone syte e hapur
Dhe nuk me le te fle.
Endrrat e saj ne drite te plote
Bejne qe te avullojne diejt,
Me bejne per te qeshur,per te qare e per te qeshur,
te flas pa pasur asgje per te thene.
__________________
E pamundur ta kerkosh duke u
menduar,e pamundur ta gjesh pa u
menduar.
Shkova ne tregun e zogjve
Dhe bleva zogj
Per ty
E dashura ime
Shkova ne tregun e luleve
Dhe bleva lule
Per ty


Mesazhi

Porten qe dikush e hapi
Porten qe dikush e mbylli
Karrigen ku dikush u ul
Macen qe dikush e perkedheli
Frutin qe dikush e kafshoi
Letren qe dikush e lexoi
Karrigen qe dikush e permbysi
Porten qe dikush e hapi
Rrugen ku dikush vrapon akoma
Pyllin qe dikush pershkon
Lumin ku dikush hidhet
Spitalin ku dikush vdiq


nje fate shum te veshtire
nje fat vetem nje fat
qe te dua per jete
e jo vetem per nje natte gjithe dikur thonin
fati eshte i verber
por kete se kishin pare
ne jete as ne enderrnje jete une do te pres
por jo edhe nje tjeter
do te e kerkosh mua
dashurine e vjeter


do te kisha thene
edhe pse zemer nuk po kam
te lutem me harro
sepse ty me nuk te kam 'do te le nje porosi
qe kurre mos ta harrosh
kurr perpos meje
tjeter mos te dashuroshe deshta nje jete
dhe ty sikur askend
vetem te nderroj jete
ne preherin tendte deshta vetem ty
me shum se jeten time
si u nderrua koha
te mbes per ty vetem kujtimenje dite nga gjumi zgjohu
dhe syte laji me lot
mendo se tani mua
sme gjen me ne kete botne kete moment te hidhur
aspak ti mos me qaj
merre fotografine time
dhe ne duar e mbajsa do te kushtonte nje lot
sa do te kushtonte nje fjale
a do te vije nje dite te kuptosh
se sa te deshti ty ky djale.dashurine time
me para dot se blen
sado te mundohesh
ne treg nuk e gjen
dashuria nuk eshte loder
zemra ime nuk eshte koder
trupi im nuk eshte dru
a e din ti se sa te due kisha vetem nje jete
ate e ruaja per ty
mirepo fati keshtu e deshti
te jetoj me lot ne sy
zgjodhe rrugen e gabuar
zgjodhe rrugen e flijimit
zgjodhe rrugen e tradhetise
te humbjes dhe te mbarimitakoma pa e filluar
dashurine tone
nje zjarr ne mes me hyri
dhe na ndau pergjithmoneperse te flas per fatin
kur me sbesoj ne fat
me mori ate qe kisha
me la me plage ne shtratti kthehem realitetit
ti kthehem te vertetes
te them ty se me ste dua
por te gjej fatin e jetesme le ne zemer gur
me le ne zemer zjarr
me zhduke nge kjo jete
tani jetoj ne varr,dikur sa te deshta
tani nuk po besoj
se ne jeten tende
me nuk ekzistoj
perse u ndihmon
atyre qe nuk kane bese
perse llogarit veten
sikur nena terezeisha thellur ne mendime
me kujtimet e tua
sikur vale me vjen nje ze
duke me thene se te duae papritur ishe ti
kur mu shfaqe ne derë
ne zemer sikur befasi
ndoshta te solli nje erëa te besoj ne fjale tash
a te besoje ne shoqeri
a te besoj ende ne fat
a te besoj ne dashuria te enderroj ende ty
a te enderroj trupin tend
a te them ate qe kam ne zemer
se veq teje sdua askendmos prit me te lutem
ma fal mua nje lot
me bere te kuptoj tani
se me do sa nje bota te flas me zemer ty
a te flas tani me goje
a te harroj ate qe me bere
a te nderpres me kete lojedikend tash e urrej
por nuk e di se ken
ai qe ne zemren tende
vendine tjetrit zenky eshte fundi hidhur
ky quhet mbarim
kur ty me se shumti te deshta
me solle shum pikellimnje qast shum i rende
nje qast shum i veshtire
me detyron zemra
te them lamtumiree marr nje gote te madhe
ate e mbusha me lotet e mi
marr edhe nje tjeter
por u ndal ne nje dashuridita e pikellimit
dita e mbarimit
dita e ndarjes
e vuajtjes dhe perqarjesedhe sa duhet te pres
edhe sa duhet te lotoj
edhe sa kohe me duhet
qe per ty jete te nderroj
I HARRUAR

Jetoj i harruar
ne mes te kesaj bote
valle a mos me mallkoj
dashuria jote

****************


jetoj i harruar
pa jete e pa shprese
valle kush eshte fajtore
qe tani une do vdese

**************** *


jetoj i harruar
pa ty pa dashuri
jetoj pa aspak zemer
se te humba ty

**************** *


jetoj i harruar
ne mesin e erresires
jetoj i harruar
pa plotesimin e deshires

**************** *


jetoj i harruar
askush per mua smendon
plaget qe kam ne zemer
ska mjek qe mi sheron

**************** *

jetoj i harruar
vetem ty te pres
nes eti sme kthehesh
pa shprese do te vdes

**************** *


jetoj pa ty e dashur
ka kohe qe ste kam pare
lotet qe per ty i derdha
tani me jane thare

**************** **
bota pa skaj
e une te qaj
**************** **
PLAGET ME LOT

PER ty jetova nje jete te hershme
per ty po jetoj edhe sot
per ty syte e mi shumkane qare
per ty ne jete shum kam derdhur lot$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$valle perse une ne jete jetova
valle perse me lote per ty qava
ku e ka fundin me thoni kjo bot
perse plaget e mia ende po i laj me lot


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$


do te digjem sikur qiriu do te tretem
ne kete bote asnje fije sdo mbetem
do te vdes me shprese dhe pikellim
qe se kuptove sa te deshti shpirti im


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$


a te them qe tani se koha e mbarimit
eshte afruar edhe koha e pikellimit
a te them se qdo gje tani duket kot
q e kuptove se ne jete per ty derdha lot


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$


gjithka qe shkoj per te takuar ty
e gjej vetem nje lot qe dikur me ra
ne toke dhe me beri zemren shkrumb
sepse me ty asnjehere nuk te kam pa


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$


e di se je larg meje dhe me ste shoh
por e di se edhe zemra ime qan per ty
e di se ne jete mua do te me kujtosh
por e di se do te mbetem i verbuar ne sy


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$


nje plage e thelle ne zemren time
sot eshte hapur dhe nuk mbyllet me
do te kuptoj tere bota per tradhetine
qe ti me bere dhe mele te qaj me ze


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$


gjersa ty do te shoh tash vetem enderr
do te me mundoj kujtimi qe kam ne ty
do te them se bota qenka e kaluar
do te besoj se qdo gje tani paska mbaruar


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$


sdo te mundem as ne uje te mbytem
sdo te mundem me zemer as te pelcas
por do te shkoj sa me larg nga ti
do te nxjerr revolen dhe veten do ta vras

$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$

LAMTUMIRE DASHURI
LAMTUUMIRE BEQARI
SE ME HUMBI KJO RINI
QE JETEN TA FALA TY
KUR TE TAKOJ KETU?

Kur te takoj perseri
per mua vetem ti je dashuri
kur te takoj edhe sa te pres
eja eja mos me le te vdes


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$


Do te vazhdoj te pres akoma
dhe me zemer dua te takoj
nje dite do te them ne sy
se vetem ty te dashuroj


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$


do te prees sa nje jete
te takoj ne realitet
se dashuria e vertetet
nuk lindet vetem ne net


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$


do te pres me duar hapur
dhe ty do te perqafoj
me duart e mia te zjarrta
belin tend do ta shtrengoj


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$

ndoshta kete do ta lexosh
ndoshta te gjithe do ta kuptosh
kete e shkruan zemra ime
qe nje dite ndoshta do ta dashurosh.
NJE ZEMER E THYER

Nje zemer e thyer vajton
per ty e dashura ime
kjo zemer qe dikur te deshti
tash ka mbete jetime


@@@@@@@@@@@@


nje zemer e thyer po qan
per ty po mban zi
per jete nuk do te harroj
as ne dhe kur te hy


@@@@@@@@@@@@@


nje zemer e thyer ne mes
thot valle a te pres
a te shkoj nga kjo bote
e ty mos te ze bese

@@@@@@@@@@@@@

nje zemer e thyer
kurr sdo te harron
edhe pse per ty e thyer
ajo ende per ty vajton

@@@@@@@@@@@@@

kujto syte e mi te lotuar
kujto zemren time te thyer
mos e permend me emrin tim
se mundesh keq me e ndyer


@@@@@@@@@@@@@

nje zemer e vetmuar
per ty e harruar
per ty me lot te pandalur
se ty te ishte falur

@@@@@@@@@@@

nje zemeer eshte larg
nuk po mundem ta takoj
vetem kur po e kerkon zemra
ate dua ta ledhatoj

@@@@@@@@@@@@

nje sy me mbeti ne shikim
duke thene ti o shpirti im
duke thene e dashura ime
sa te deshti zemra ime

@@@@@@@@@@@@

nje zemer qe dikur e kujtoje
nje zemer qe e dashuroje
nje zemer mbeti e perkryer
qe kur ti e pate thyer

@@@@@@@@@@@

nje zemer me mbeti e zbrazur
sepse me kishte plasur
sepse ty nuk te pashe me
dhe mbeta te qaj per ty me ze
QË KUR......

Qe kur po pres
e asgje te re
me merr zot kete shpirt
le te me fusin ne dhe

^^^^^^^^^^^^^^^^
^^^^^^^^^^^^^^^^

qe kur po pres
asnje ngushellim
vetem vuajtje ne zemer
dhe ne shpirtin tim

^^^^^^^^^^^^^^^^
^^^^^^^^^^^^^^^^

qe sa kohe e humba
por asgje nuk ndodhi
e tere tradhetia
pa plan te drrodhi

^^^^^^^^^^^^^^^^
^^^^^^^^^^^^^^^^

nga shikimi yt
mua me rridhnin lot
e tani kur te kujtoj
te qaaj edhe sot

^^^^^^^^^^^^^
^^^^^^^^^^^^^

perse po me mundon o zot
perse ende te pres dashuri
kur po dashuroj me zemer
po me kthehet me tradheti
E VERTETA........
@@@@@@@@@@@@@

Besoni te verteten
qe e shkruaj ne poezi
kush dashuron me zemer
i kthehet me tradheti


@@@@@@@@@@@@@

Besoni te verteten
per nje djale jetim
i cili ne dashuri
besoi pa kufizim

@@@@@@@@@@@@@

e humba dashurine e vjeter
si ajo me nuk ka tjeter
derisa une te jetoj
asnje smundet ate ta zevendsoj

@@@@@@@@@@@@

nje dashuri nje jete
nje lot me ra i vertete
dhe rrodhi te syte e tu
kur te thshe se shum te du

@@@@@@@@@@@@
tung dashurise se vjeter
pa asnje amanet tjeter
nje fate shum te veshtire
nje fat vetem nje fat
qe te dua per jete
e jo vetem per nje natte gjithe dikur thonin
fati eshte i verber
por kete se kishin pare
ne jete as ne enderrnje jete une do te pres
por jo edhe nje tjeter
do te e kerkosh mua
dashurine e vjeter


do te kisha thene
edhe pse zemer nuk po kam
te lutem me harro
sepse ty me nuk te kam 'do te le nje porosi
qe kurre mos ta harrosh
kurr perpos meje
tjeter mos te dashuroshe deshta nje jete
dhe ty sikur askend
vetem te nderroj jete
ne preherin tendte deshta vetem ty
me shum se jeten time
si u nderrua koha
te mbes per ty vetem kujtimenje dite nga gjumi zgjohu
dhe syte laji me lot
mendo se tani mua
sme gjen me ne kete botne kete moment te hidhur
aspak ti mos me qaj
merre fotografine time
dhe ne duar e mbajsa do te kushtonte nje lot
sa do te kushtonte nje fjale
a do te vije nje dite te kuptosh
se sa te deshti ty ky djale.dashurine time
me para dot se blen
sado te mundohesh
ne treg nuk e gjen
dashuria nuk eshte loder
zemra ime nuk eshte koder
trupi im nuk eshte dru
a e din ti se sa te due kisha vetem nje jete
ate e ruaja per ty
mirepo fati keshtu e deshti
te jetoj me lot ne sy
zgjodhe rrugen e gabuar
zgjodhe rrugen e flijimit
zgjodhe rrugen e tradhetise
te humbjes dhe te mbarimitakoma pa e filluar
dashurine tone
nje zjarr ne mes me hyri
dhe na ndau pergjithmoneperse te flas per fatin
kur me sbesoj ne fat
me mori ate qe kisha
me la me plage ne shtratti kthehem realitetit
ti kthehem te vertetes
te them ty se me ste dua
por te gjej fatin e jetesme le ne zemer gur
me le ne zemer zjarr
me zhduke nge kjo jete
tani jetoj ne varr,dikur sa te deshta
tani nuk po besoj
se ne jeten tende
me nuk ekzistoj
perse u ndihmon
atyre qe nuk kane bese
perse llogarit veten
sikur nena terezeisha thellur ne mendime
me kujtimet e tua
sikur vale me vjen nje ze
duke me thene se te duae papritur ishe ti
kur mu shfaqe ne derë
ne zemer sikur befasi
ndoshta te solli nje erëa te besoj ne fjale tash
a te besoje ne shoqeri
a te besoj ende ne fat
a te besoj ne dashuria te enderroj ende ty
a te enderroj trupin tend
a te them ate qe kam ne zemer
se veq teje sdua askendmos prit me te lutem
ma fal mua nje lot
me bere te kuptoj tani
se me do sa nje bota te flas me zemer ty
a te flas tani me goje
a te harroj ate qe me bere
a te nderpres me kete lojedikend tash e urrej
por nuk e di se ken
ai qe ne zemren tende
vendine tjetrit zenky eshte fundi hidhur
ky quhet mbarim
kur ty me se shumti te deshta
me solle shum pikellimnje qast shum i rende
nje qast shum i veshtire
me detyron zemra
te them lamtumiree marr nje gote te madhe
ate e mbusha me lotet e mi
marr edhe nje tjeter
por u ndal ne nje dashuridita e pikellimit
dita e mbarimit
dita e ndarjes
e vuajtjes dhe perqarjesedhe sa duhet te pres
edhe sa duhet te lotoj
edhe sa kohe me duhet
qe per ty jete te nderroj
I HARRUAR

Jetoj i harruar
ne mes te kesaj bote
valle a mos me mallkoj
dashuria jote

****************


jetoj i harruar
pa jete e pa shprese
valle kush eshte fajtore
qe tani une do vdese

**************** *


jetoj i harruar
pa ty pa dashuri
jetoj pa aspak zemer
se te humba ty

**************** *


jetoj i harruar
ne mesin e erresires
jetoj i harruar
pa plotesimin e deshires

**************** *


jetoj i harruar
askush per mua smendon
plaget qe kam ne zemer
ska mjek qe mi sheron

**************** *

jetoj i harruar
vetem ty te pres
nes eti sme kthehesh
pa shprese do te vdes

**************** *


jetoj pa ty e dashur
ka kohe qe ste kam pare
lotet qe per ty i derdha
tani me jane thare

**************** **
bota pa skaj
e une te qaj
**************** **
PLAGET ME LOT

PER ty jetova nje jete te hershme
per ty po jetoj edhe sot
per ty syte e mi shumkane qare
per ty ne jete shum kam derdhur lot$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$valle perse une ne jete jetova
valle perse me lote per ty qava
ku e ka fundin me thoni kjo bot
perse plaget e mia ende po i laj me lot


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$


do te digjem sikur qiriu do te tretem
ne kete bote asnje fije sdo mbetem
do te vdes me shprese dhe pikellim
qe se kuptove sa te deshti shpirti im


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$


a te them qe tani se koha e mbarimit
eshte afruar edhe koha e pikellimit
a te them se qdo gje tani duket kot
q e kuptove se ne jete per ty derdha lot


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$


gjithka qe shkoj per te takuar ty
e gjej vetem nje lot qe dikur me ra
ne toke dhe me beri zemren shkrumb
sepse me ty asnjehere nuk te kam pa


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$


e di se je larg meje dhe me ste shoh
por e di se edhe zemra ime qan per ty
e di se ne jete mua do te me kujtosh
por e di se do te mbetem i verbuar ne sy


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$


nje plage e thelle ne zemren time
sot eshte hapur dhe nuk mbyllet me
do te kuptoj tere bota per tradhetine
qe ti me bere dhe mele te qaj me ze


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$


gjersa ty do te shoh tash vetem enderr
do te me mundoj kujtimi qe kam ne ty
do te them se bota qenka e kaluar
do te besoj se qdo gje tani paska mbaruar


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$


sdo te mundem as ne uje te mbytem
sdo te mundem me zemer as te pelcas
por do te shkoj sa me larg nga ti
do te nxjerr revolen dhe veten do ta vras

$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$

LAMTUMIRE DASHURI
LAMTUUMIRE BEQARI
SE ME HUMBI KJO RINI
QE JETEN TA FALA TY
KUR TE TAKOJ KETU?

Kur te takoj perseri
per mua vetem ti je dashuri
kur te takoj edhe sa te pres
eja eja mos me le te vdes


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$


Do te vazhdoj te pres akoma
dhe me zemer dua te takoj
nje dite do te them ne sy
se vetem ty te dashuroj


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$


do te prees sa nje jete
te takoj ne realitet
se dashuria e vertetet
nuk lindet vetem ne net


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$


do te pres me duar hapur
dhe ty do te perqafoj
me duart e mia te zjarrta
belin tend do ta shtrengoj


$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$

ndoshta kete do ta lexosh
ndoshta te gjithe do ta kuptosh
kete e shkruan zemra ime
qe nje dite ndoshta do ta dashurosh.
NJE ZEMER E THYER

Nje zemer e thyer vajton
per ty e dashura ime
kjo zemer qe dikur te deshti
tash ka mbete jetime


@@@@@@@@@@@@


nje zemer e thyer po qan
per ty po mban zi
per jete nuk do te harroj
as ne dhe kur te hy


@@@@@@@@@@@@@


nje zemer e thyer ne mes
thot valle a te pres
a te shkoj nga kjo bote
e ty mos te ze bese

@@@@@@@@@@@@@

nje zemer e thyer
kurr sdo te harron
edhe pse per ty e thyer
ajo ende per ty vajton

@@@@@@@@@@@@@

kujto syte e mi te lotuar
kujto zemren time te thyer
mos e permend me emrin tim
se mundesh keq me e ndyer


@@@@@@@@@@@@@

nje zemer e vetmuar
per ty e harruar
per ty me lot te pandalur
se ty te ishte falur

@@@@@@@@@@@

nje zemeer eshte larg
nuk po mundem ta takoj
vetem kur po e kerkon zemra
ate dua ta ledhatoj

@@@@@@@@@@@@

nje sy me mbeti ne shikim
duke thene ti o shpirti im
duke thene e dashura ime
sa te deshti zemra ime

@@@@@@@@@@@@

nje zemer qe dikur e kujtoje
nje zemer qe e dashuroje
nje zemer mbeti e perkryer
qe kur ti e pate thyer

@@@@@@@@@@@

nje zemer me mbeti e zbrazur
sepse me kishte plasur
sepse ty nuk te pashe me
dhe mbeta te qaj per ty me ze
QË KUR......

Qe kur po pres
e asgje te re
me merr zot kete shpirt
le te me fusin ne dhe

^^^^^^^^^^^^^^^^
^^^^^^^^^^^^^^^^

qe kur po pres
asnje ngushellim
vetem vuajtje ne zemer
dhe ne shpirtin tim

^^^^^^^^^^^^^^^^
^^^^^^^^^^^^^^^^

qe sa kohe e humba
por asgje nuk ndodhi
e tere tradhetia
pa plan te drrodhi

^^^^^^^^^^^^^^^^
^^^^^^^^^^^^^^^^

nga shikimi yt
mua me rridhnin lot
e tani kur te kujtoj
te qaaj edhe sot

^^^^^^^^^^^^^
^^^^^^^^^^^^^

perse po me mundon o zot
perse ende te pres dashuri
kur po dashuroj me zemer
po me kthehet me tradheti
E VERTETA........
@@@@@@@@@@@@@

Besoni te verteten
qe e shkruaj ne poezi
kush dashuron me zemer
i kthehet me tradheti


@@@@@@@@@@@@@

Besoni te verteten
per nje djale jetim
i cili ne dashuri
besoi pa kufizim

@@@@@@@@@@@@@

e humba dashurine e vjeter
si ajo me nuk ka tjeter
derisa une te jetoj
asnje smundet ate ta zevendsoj

@@@@@@@@@@@@

nje dashuri nje jete
nje lot me ra i vertete
dhe rrodhi te syte e tu
kur te thshe se shum te du

@@@@@@@@@@@@
tung dashurise se vjeter
pa asnje amanet tjeter


 
Poezi Dashurie

E kam mohuar, e kam perzen
e kam dashur , e kam urryer
me ka dhen dhimbje
me ke dhen emocione
te lendon e te sheron.

pse ky emocion nuk me len te jetoj
pse pa te dot nuk jetoj
pse kurr e urrej e kerkoj
pse te dua edhe kurveten e shkatroj
pse un ndjenjen ta mohoj
dhe un vet shpirtin ta mallkoj


e shtyj e perplas me ze te lart i flas
po prap perball ajo syt i perplas
nuk te dua nuk te kerkoj
me kembgulje e mohoj
po prap kurr se harroj
ah dashuri sa shum per ty do maj zi.

je qorre e qesharake
je dinake e kurr su plake
per ty bejm lufta
per ty jetojm
per ty vuajm dhe veten shkatrojm
a lum si ai qe ty te ka provuar
ah mjer si ai qe ty te ka provuar
se kurr per jet pa ty ska per te jetuar
 
Nga ti pres
buzen te ma ofrosh
nga ti pres
zemren te ma dhurosh
Nga ti pres
fjalen shum te dua
ateher je i imi
dhe kurr nuk kam per te harruar
 
 
Ne takimin e par digjem si zjarr
Ne takimin e dyt te dua si syte
Ne takimin e tert te dua per jete
Ne takimin e katert nje puthje me hater
 
Sikur ti ta dije,
se sa shum te dua,
asnje qast i dashur,
s`do t`rrije pa mua.

Por qfar te them un tash,
kur ti e din shum mir?
Te dashuroj dhe mos t`kam afer,
shum esht e veshtir.

Andaj t`pyes o shpirt,
si t`ja bejm ne tash?
Qe t`mos jemi vetem,
por gjith te jem bashk.

Ah moj perendi,
pse jeten sma gezon?
Qe zemra ime te ket pran,
at qe vertet shum e don.
www.sikat.4t.com
Kur ne do jem bashk,
kjo dit do te vjen,
qe zemra ime e lodhur,
pran tendes te flen.
 
Mos me pyet si jetoi
kur dit e nat ne ty mendoi
kur e din se jam e vetmuar
kur e din qe jam e lenduar.
mos me pyet pse kam lot ne sy
kur e din qe jan per ty.
 
 
Thuaje te lutem, qe me don.
Pse kaq shum po me mundon?
Pse po tallesh ti me mua?
Esht gabim qe un ty t`dua?
Neso po ti me trego!
Thuajem tjeter dashuro.
Se ty me s`te dashuroj.
Dhe besom, se un do shkoj...
 
 
Net te tera kan kaluar,
Dhe un rrall kam folur me ty,
Shum lot kam derdhur nga syte,
Sepse s'e di c'po ndodh me ne te dy.
Pse nuk me thua me te dua?
Pse ti me ke harruar?
Pse s'te merr malli me per mua?
Pse nuk me do sic me ke dashuruar?
Nje brenge te poshter kam,
Thelle tek zemra ime,
Nje ndjenje te pa pershkruar,
Qe do perfundoje jeten time.
E di qe ti per mua,
Nuk ke me dashuri,
Por un shum te dua,
Jam ber gjysem njeri.
 
 
 
Ajde i dashuri im fole me mua,
Me jep nje fllad ere,
Me thuaj pse e more jeten tende,
Ne keto dit pranvere?
Megjithate ti RnB mos u merzit,
Nuk eshte faji jot,
Qe un po marr jeten time,
Dhe po iki nga kjo bot.
Vetem mos me harro,
Do jem gjithmon prane teje,
Sa here te kesh nevoje,
Aty do kesh dashurin prej meje.
Vendos mire ne jete,
Mos bej shum gabime,
Zgjidh njeriun qe te do,
Mos bej gabimet time.
Ty zemra ime e vogel,
O zot sa shum te dua,
per ty mendoj per nate,
Gjysmen e zemres ne varr do e marr me mua.
Shum yje ka qielli,
Por vetem nje yll kam un ne zemer,
Ti je ylli im i ndricem,
Qe me ndricoje rrugen dhe me mbaje zgjuar.
Tani ty te humba,
Dhe ne gjum do bie pergjithmon,
Nuk do zgjohem me nga endrrat,
Emri im do jet vetem nje jehone
 
 
 
 
 
 
Nuk ka lule pa arome
Nuk ka njeri qe s'dashuron

Nuk ka suprize pa lumturi
Nuk ka jete pa dashuri.Ujin kur ta pish
Mos e turbullo
Dashurine qe kemi
Kurre mos e harro.Zemra me dridhet
sa here te kujtoj,
Mbeta e vetmuar,
kur nuk te harroj.
www.sikat.4t.com

Te dua te dua
nese nuk beson
pyete zemren time
ajo te tregon.Ne gjum kur rash
ne enderr te pash
ne kembe u ngrita
emrin tend e bertita.Diku te lumi
ishin dy zemra
njera ish e jotja
dhe tjetra e jemja.U ula pran zjarrit
Tuj tha disa krane
Ne flaken e zjarrit
Pash fytyren tande.
 
 
 
Mos i besoni djemve
qe te thirr oj zemer
por besoj ati
qe te thirr ne emer
Si nuk kam krah të fluturoj një puthje ty ta dhuroj,
një puthje me ta dhuru, dhe me të thën se sa të du.
Dy lule vyshken dy lule thahen
por une e ti kurr nuk do te ndahem.
Si nata kur nuk ka drit
si deti kur nuk ka uj,
si TROPOJA pa bukuri
ashtu ndihem une pa ty
Si shqiptaret pa liri
ashtu ndihem kur ti nuk me fal dashuri.
Thuaj se djelli eshte zjare
Thuaj se jeta eshte vare
Thuaj se hena u shua
por mos me thuaj s'te dua
Nga maja e malit
nga dega e pemes
të coj përshëndetje
nga mesi i zemrës !
Edhe pse je larg
asgjë nuk më pengon
se kjo zemra ime
vetëm ty të don !
Hape zemrën dhe vajto
hape dritarën dhe shiko
hape letrën dhe lexo
të kam në zemër
mos haroooo!!!
dashuria lind ne heshtje
dhe vdes me zjarr
mirupafshim e dashur
takohemi ne varr
 
 
Si flet trendafili
eshte dashuria e pare
kepute ate
dhe verma mbi varre
derdh dy pika lot
trendafili te lulezoj
sepse edhe ne varr
veq ty te dashurojThikat i kisha pranuar
plumbat i kisha duruar
por qe ndahem prej teje
kurr se kam besuar

www.sikat.4t.com

Derdhi lot mbi dheun
qete ka mbuluar
tash sme duhet jeta
per ty kam jetuarSdu asgje ne jete
vec te jem me ty
kur te vdes dora jote
te mi mbyll keta syKur te degjosh per nje VDEKJE
dije se flitet per mua
ne kete bote smunda te jetoj
se me vrane buzet e TUA.merri syte e mija dhe veshtro
merre zemren time dhe degjo
puthi buzet e mija dhe kujto
te dua perjete kete mos e harro
__________________
 
 
 
 
Me prit sonte ne enderr
se do te vij
por mos u tremb
flej perseri
S'do te trokas ne dere
as nuk do te zgjoj
por do te puthi leht
prap do te shkoj..
 
 
 
 
Më the.....

Më the I LOVE YOU mu duk fjal pa kuptim,

Më the TI AMO mu duk mashtirm,

Më the ICH LIEBE DICH syt mi qorove

Më the TË DUA zemrën ma gëzove!
 
 
Të dua të dua
nese nuk beson
pyete zemren time
ajo të tregon
 
Sa zemra i kalova asnje se pranova
kur ti mu afrove magji me leshove
u munova me ik
ti dole mem prite
spata ka me shku vetem me u dashuruar
 
Të Vështira
Jan Ditët
Kur Syri Loton
Kur Zemra Nuk
E Genjen Atë Qe E Don
 
 
Une per ty do thaja detin,
do te shkaterroja gjithe qytetin...
ndersa ti per mua,
s'thua as "Te dua"!!!!
 
 
Ti i dashur ke 101 zemra nje per vete 100 per femrat
kurse une kame vetem dy
nje per vete
nje per ty.
 
 
EjA Me Mua

Eja Me Mua, Se Ty Te Kam Shpes, Eja Me Mua Se Pa Ty Sdua Te Vdes Ti Je Djelli Qe Mua Me Ngroh, Ti Je Ajo Endrra Qe Un Gjithnje e Shoh
 
 
Dua te Behem Lot, Q Mbi Fytyren Tende Te Qendroj. Dua Te Behem Ajer Qe Ne Trupin Tend Te Lundroj. Dua Te Behem Flutur, Qe Lulet Pran Teje Ti Nuhas. Dua Te Behem Fjale, Qe Nga Buzet e Tua Te Rreshkas. Dua Te Behem Zog, Qe Mbi Ty Te Fluturoj. Dua Te Behem Gjithcka, Qe Pran Teje Te Qendroj
 
 
Une te doja ty
Ti S'me doje mua
Ai, Ajo na donin neve

Ne si donim ata, ato
ju sna donit neve.
ata,ato kishin xhelozi në ne te dy
 
Nese ndonjeher me pyesin:
Me shume e dua jeten time ose...TY???
Pergjigjem:
JETEN TIME...por mos u hidhero sepse pergjigjeja
ime nuk morri fund sepse jeta ime je TI dhe kjo eshte FUND
 
 
Sa ënbël qesh
sa bukur shikon
të kisha pasur afër
të kisha puth në gojjjj
 
 
 
Të dua
Të dua të pres
nuk dua të vdes
me yjzit e netës
unë të përshëndes.

Kujto erën e mallit
kujto erën e lehtë
kujto zemrën time
që të don përjet.

Të dua pa mas
të dua pa dallim
të dua më shumë
se sa shpirtin tim.

Të dua ,të dua
për ty do të vdes
por ti a më don mua?
përgjigjje po të pres?
 
besoj  se  ju  kan  pelqy , ne  per  ju 

 
 
 
 
   
 
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=