....::::WwW.ArTa1.Page.Tl::::....
  Histori E Dhimbshme Dashurie
 
Histori dashuire shume e prekshme! -------------------------------------------------------------------------------- Vajza pyet tė dashurin e vet : " A je i dashuruar nė mua?" Ai pėrgjigjet : "Jo!" Ajo e pyet : "Mendon qė jam e bukur ?" Ai pėrgjigjet : "Jo!" Ajo e pyet sėrish : "A jam unė nė zemrėn tėnde?" Ai pėrgjigjet : "Jo!" Nė fund, vajza pyeti : "Nėse tė lė a do tė qaje pėr mua?" Ai pėrgjigjet : "Jo!" Vajza mbeti e trishtuar dhe vendosi tė largohej nga i dashuri…Ai e pėrqafoi dhe i tha : " Unė nuk jam i dashuruar nė ty – UNĖ TĖ DUA!!! Unė mendoj qė nuk je e bukur – TI JE E MREKULLUESHME!!! Ti nuk je nė zemrėn time – TI JE ZEMRA IME!!! Kur t’i mė lė, unė nuk qaj – UNĖ VDES!!! Kėta dy tė dashuruar janė njohur prej disa kohesh pe kur filluan tė kalonin kohen bashke, janė miqėsuar, por mbi tė gjitha e dashuronin njėri-tjetrin ēdo herė e mė shumė… Njė ditė, vajza i tregoi tė dashurit tė vet se ajo vuante nga njė sėmundje e zemrės. Nė ēast e pėrqafoi atė, dhe filloi tė qante! Duke u ngutur pėr nė tė arritur me kohė nė operacion, dhe pėr te hipur nė aeroplan, ata as nuk mundėn tė pėrshėndeteshin! Kur vajza u kthye e shėruar nga operacioni, ajo nuk e pa tė dashurin e saj. E pyeti nėnėn se ku ėshtė ai? E ajo u pėrgjigj : " A NUK E DI SE KUSH TA KA DHĖNĖ ZEMRĖN!?!
 
   
 
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=